SİTEMİZE HOŞ GELDİNİZ...
TARİHÇEMİZ

   1991 yılında Türkiye Cumhuriyeti tarafından projelendirilip finansmanı sağlanmıştır. 1991 yılında iki bölümde 41 öğrenci ile eğitim ve öğretime başlayan okul, alt yapısı ve fiziki yapısı ile birlikte gelişmiş, bölüm sayısı 6'ya, öğrenci sayısı 170'e ulaşmıştır. Okulumuz bugüne kadar 577 mezun vermiştir.
   Okul, doğa ile iç içe ve denizle sınır bir konumda bulunan Kumyalı köyündedir. K.K.T.C.'de en çok programı bünyesinde barındıran okul, tek bir müdürlük altında toplanmıştır
   Okulumuzun tüm bölümleri döner sermaye kapsamında çalışmaktadır. Döner sermaye çalışelektronik, Motor, Bilişim, Mobilya ve Dekorasyon, Turizm, Çocuk Bakımı ve Gelişimi maları eğitim, öğretim ve üretim faaliyetleri ile birlikte yürütülmekte, öğrenciler de bu üretim faaliyetlerinden yararlanarak ekonomik kazanımlar elde etmektedirler. Okulumuzun araç, gereç ihtiyacı da bu faaliyetler neticesinde kısa zamanda karşılanabilmektedir.
   Mesleki Teknik Eğitimin temeli olan Eğitim-Üretim ve Üretim-Eğitim bütünleşmesi ile okulumuz her konuda kendi kendine yeter durumda program uygulamasına devam edebilmektedir.
     Turizm Bölümü 2010 yılında AEHT (Avrupa Otelcilik ve Turizm Okulları Birliğine ) üye olmuş ve bu sayede Avrupa' da tanınmıştır.
   K.M. Endüstri Meslek Lisesi bünyesinde Bilgisayar, Elektrik, Motor, Meslek Lisesi bünyesinde Otelcilik ve Turizm, Endüstri Pratik Sanat okulunda ise Mobilya ve Dekorasyon bölümleri mevcuttur.
     Günümüzde altı bölümle Eğitim ve Öğretimine devam etmektedir.Bölümlerimiz Elektrik-Elektronik, Motor, Bilişim, Turizm, Mobilya ve Dekorasyon, Çocuk Bakımı ve Gelişimidir.

 

 
Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz. © KARPAZ MESLEK LİSESİ-2015