Karpaz Meslek Lisesine Hoşgeldiniz...
OKUL MÜDÜRÜMÜZ SAYIN CUMALİ AVCININ MESAJI

OKUL MÜDÜRÜMÜZ SAYIN CUMALİ AVCININ MESAJI

NEDEN KARPAZ MESLEK LİSESİNİ TERCİH ETMELİYİZ ?

Detay
TURİZM BÖLÜMÜ MUTFAK ÇALIŞMASINDA

TURİZM BÖLÜMÜ MUTFAK ÇALIŞMASINDA

Turizm Bölümü

Detay
KARPAZ MESLEK LİSESİNE HOŞGELDİNİZ...

KARPAZ MESLEK LİSESİNE HOŞGELDİNİZ...

Karpaz Meslek Lisesi

Detay
KARPAZ MESLEK LİSESİ GÜREŞTE ŞAMPİYON

KARPAZ MESLEK LİSESİ GÜREŞTE ŞAMPİYON

Şampiyon

Detay

Uygulamalı Derslerimiz

Uygulamalı derslerimiz ile başarı en üst düzeyde.

Kitap ve Kütüphanemiz

Kitap ve Kütüphanemiz en güncel seviyede.

Öğretmenlerimiz

Meslek ile iç içe öğretmen kadaromuz ile başarı.

Staj ve Uygulamalar

Staj ve Uygulamalı derslerimiz ile mesleki pekiştirme.


TARİHÇEMİZ

Karpaz Meslek lisesi 1990 yılında inşa edilmiş, bölgemizdeki tek meslek lisesidir. İlk olarak 1991 Yılında 2 Bölüm ve 41 öğrenciyle Eğitim Öğretim hayatına başlamıştır. Geçen Zaman içerisinde , kendi alanında büyüyerek akademik ve fiziki yapısıyla gelişmiştir . Bu gün ise 7 meslek alanda 166 öğrenciye eğitim vermektedir. Elektrik/Elektronik Teknolojisi, Motorlu Araçlar Teknolojisi, Bilişim Teknolojileri , Mobilya ve iç Mekan Tasarımı, Yiyecek İçecek ve Konaklama Hizmetleri, Saç Bakımı, Çocuk Gelişimi ve Eğitimi alanlarıyla bünyesinde en çok program barındıran Meslek Lisesi pozisyonundadır. Öğrencilerimiz bu bölümlerde hem alanlarıyla ilgili eğitim almakta hem de üretim yaparak bir şey üretmenin hazını yaşamakta ayrıca okulumuza katkı sağlamaktadırlar.


MİSYONUMUZ

Öğrencilerin ilgi ve yeteneklerinin farkına varmaları, mesleki bilgi ve beceri kazanmak, bunları geliştirmek için gerekli çalışmaları yapmalarını sağlayacak ortam hazırlamak, Atatürkçü düşünceye bağlı, katılımcı uyumlu, kendine güvenen, üretken, saygılı ve mutlu bireyler yetiştirmektir.


VİZYONUMUZ

Eğitim teknolojisinden olabildiğince yararlanmak, bireysel yeteneklerin gelişimini sağlayarak üretkenliği arttırmak, Mesleki Modüller eğitimi uygulamak, sağlıklı ve mutlu toplum oluşturma yolunda bireyleri bilinçlendirmek, diğer okullara örnek teşkil edecek bir okul konumuna gelmektir.

;